sobota, 5 stycznia 2019

Kartka z kwiatami jabłoni

Cześć!

Witam Was serdecznie w nowym roku. Na dziś przygotowałam kartkę z ręcznie robionymi kwiatami jabłoni. Kwiatki wykonałam z papieru czerpanego oraz zestawu wykrojników Apple Blossoms. Wykorzystałam również wykrojnik Wreath MG 1 die. Kartka powstała z papierów z kolekcji Simple Story beige na bazie z Rapakivi.

Hi everyone

Today I'd like to show you a card with handmade apple blossoms. I made the flowers using handmade paper and Apple Blossoms dies set. I also used the Wreath MG 1 die.Przy okazji chciałam napisać kilka słów do osób, które zleciły wykonanie w Chinach wykrojników wg projektów Rosy Owl: jest to najzwyklejsza w świecie kradzież. Zachęcam do lektury strony
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie. Cytuję:

"Zgodnie z polską ustawą, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia[6]. Prawo autorskie działa automatycznie – ochrona praw autorskich rozpoczyna się z chwilą ustalenia utworu, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek formalności. Utwór nie musi przy tym być skończony."

Być może wierzycie, że projekty te można dowolnie wykorzystywać, gdyż nie zostały opatentowane. Otóż nie. Nie można. Podobnie jak nie można czyjejś książki wydać pod swoim nazwiskiem "bo nie została opatentowana" albo nagrać i wydać płyty z utworami innego wykonawcy, jako własnymi (o ile nie przeszły do domeny publicznej, ale to już inna sprawa). Jesteście zwyczajnymi złodziejami i tak powinniście się czuć. Podobnie wszystkie osoby, które wiedząc o całym procederze kupują te wykrojniki. Od Chińczyka, który nie musiał nic projektować, który nie musiał zapłacić żadnych podatków ani cła. Ba, który nawet nie potrafi wykorzystać tych wykrojników i stworzyć czegokolwiek, ponieważ posługuje się kradzionymi (podesłanymi przez Was) zdjęciami kartek prezentujących wykorzystanie wykrojników. Pragnę jeszcze dodać, że nie mam nic przeciwko UCZCIWEJ konkurencji. Jeśli chcecie mieć tańsze wykrojniki, zaprojektujcie je według własnych pomysłów, zlećcie ich wykonanie, stwórzcie samodzielnie prace reklamujące te wykrojniki i sprzedajcie. Bo to, co robicie to jest zwyczajne chamskie złodziejstwo i inaczej tego nazwać się nie da, bez względu na to, w jak pokrętny sposób próbowalibyście tłumaczyć swoje postępowanie.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie wszystkich uczciwych fanów wykrojników Rosy Owl, w które włożyliśmy wiele serca i pracy.

Have a nice day!

Wykorzystałam:
I used:Klaudia

13 komentarzy:

 1. Piękna kartka z pięknymi kwiatami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zrobiłaś kwiatki i ślicznie je wykorzystałaś na kartce. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna karteczka z cudnymi kwiatami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Beautiful card, Klaudia! Those flowers are so pretty!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudna kartka :) I piękne podsumowanie tego co ostatnio się dzieje :) Pozdrawiam serdecznie !!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała kartka. I w pełni podpisuję się pod Twoimi słowami...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kartka jak zwykle przepiękna. Uwielbiam Twój styl, sposób dobierania elementów do kompozycji ❤ co do dalszej części postu... dawno nie zaglądałam Aliexpress, ale dziś weszłam i ... załapałam się za głowę! Plagiat plagiatem poganiany! Nawet nie byłam świadoma, że można sobie u Chińczyka "zamówić" wykrojnik �� cóż, niestety każdy towar znajdzie swojego odbiorcę i nie da się nikomu przemówić.... Dodatkowo założę się, że swoim wpisem zrobiłaś im darmową reklamę i sprzedaż wzrosła. Tak czy inaczej, cieszę się, że jeszcze są tacy, dla których liczy się prawo autorskie, a nie cena �� pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Kartka cudna (Pinterest już mi ją przesłał ;-))
  W pełni popieram to, co napisałaś o kradzieży - sieciowa anonimowość i pogoń za okazją sprawiają, że ludzie czują się bezkarni. Przykre to bardzo. Ja jednak wolę wspierać rodzimy biznes i talent :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Thank you for the good and very helpful information. It is very interesting. I love all the things you share and see your beautiful creation. Thank you for sharing with everyone.
  ดูหนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń
 10. Thanks for all your efforts that you have put in this, It's very interesting Blog...
  I believe there are many who feel the same satisfaction as I read this article!
  I hope you will continue to have such articles to share with everyone!
  ดูหนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń